member of

Superleague | 7η Αγωνιστική | Αποτελέσματα

Παράσταση για έναν ρόλο το πρωτάθλημα μέχρι στιγμής, με τον Ολυμπιακό να δείχνει ασταμάτητος. Αυτή τη φορά σκόρπισε με 4-0 την Ξάνθη στο Καραϊσκάκις. Σκόρερ οι Μανωλάς, Χολέμπας και δύο τέρματα ο Τζιμπούρ (το δεύτερο γκολάρα).

Δεύτερος και στο -5, παρέμεινε ο ΠΑΟΚ που επικράτησε με 1-0 της ΑΕΚ στην Τούμπα. Καλύτερη η ομάδα του Βορρά, βελτιωμένη η Ένωση, χαρισματικός σκόρερ ο Κλάους Αθανασιάδης.

Ανώμαλη προσγείωση για τον Πανιώνιο στη Ν. Σμύρνη. Παρέμεινε τρίτος, αλλά έχασε με 0-1 από την Κέρκυρα. Σκόρερ ο Καραλής στο 71′, με τον Πανιώνιο πάντως, να ικανοποιεί ξανά με την εμφάνισή του.

Δεν έχει σταματημό η κατρακύλα για τον Παναθηναϊκό. Αυτή τη φορά, κατάφερε να φέρει Χ με τον Άρη στο ΟΑΚΑ, παρότι προηγήθηκε με αμφισβητούμενο πέναλτυ του Χριστοδουλόπουλου (στη φάση αυτή ο Άρης έμεινε με 10 παίκτες). Ο Γιαννιώτας ισοφάρισε στο 89ο λεπτό.

Ισόπαλο χωρίς τέρματα έληξε το παιχνίδι του Ατρόμητου με τον Λεβαδειακό.

Ένα καλό δεύτερο ημίχρονο ήταν αρκετό για τον Αστέρα Τρίπολης ώστε να πετύχει «καθαρή» νίκη με 3-0 της Βέροιας. Σκόρερ οι Εμάνουελ Περόνε (51’, 69’) και Πάμπλο Ντε Μπλάσις (67’).

Σπουδαίο διπλό και για τον ΠΑΣ στην Κομοτηνή επί του Πανθρακικού. Ίλιτς, Τσουκαλάς και Κοροβέσης οι σκόρερ των γηπεδούχων.