member of

Κύπελλο Ελλάδος | Στα ημιτελικά ΑΕΚ – ΠΑΟΚ! (video)

Στα ημιτελικά του Κυπέλλου πέρασαν ΑΕΚ και ΠΑΟΚ αφού απέκλεισαν Παναθηναϊκό και Ολυμπιακό αντίστοιχα.

Ο ΠΑΟΚ, σε ένα ματς, που μοίριζε μπαρούτι, επικράτησε με 1-0 με γκολ του Σαλπιγγίδη στο 56′! Έτσι σε συνδιασμό με το 1-1 του πρώτου παιχνιδιού, απέκλεισε τον Ολυμπιακό από τη διεκδίκηση του νταμπλ!

Στο ματς του ΟΑΚΑ, σε ένα ματς για γερά νεύρα, η ΑΕΚ ηττήθηκε με 3-2, ωστόσο σε συνδυασμό με το 2-0 του πρώτου αγώνα πήρε την πρόκριση. Το γκολ της πρόκρισης, σημειώθηκε στο 98′, και ενώ ο διαιτητής είχε δώσει, μόνο… 7 λεπτά.

Το σκορ άνοιξε ο Λαγός, ενώ μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου, ο Παναθηναϊκός ήταν μπροστά με 2-1 με Σισέ και Ζιλμπέρτο. Σκορ πρόκρισης για το Παναθηναϊκό στο 63′ με τον Λουκά Βϋντρα, ο οποίος αποβλήθηκε 10 λεπτά αργότερα…